Domovská stránka » Články o zväčšení poprsia » Fenikel (Fennel)

fenikel

Fenikel (Fennel)

Fenikel sa s úspechom používa okrem liečby kašľa či zápalov močových ciest aj na zväčšenie pŕs.

Fenikel je vysoká rastlina ktorá sa radí do skupiny zelerovitých. Používa sa už od stredoveku ako liečivá rastlina proti prechladnutiu, kašľu či chorobám vnútorných orgánov. Fenikel sa ale používa aj ako korenina a pridáva sa do pokrmov na ich ochutenie. Niektoré recepty dokonca hovoria o grilovanom či pečenom Fenikli.

rozrezaný Fenikel
rozrezaný Fenikel
semienka Feniklu
semienka Feniklu
kvet Feniklu
kvet Feniklu

Pre naše účely sú najvhodnejšie semená Feniklu ktoré majú výrazné fytohormonálne účinky a môžu dramaticky ovplyvniť veľkosť ženských pŕs. V správnom pomere so Senovkou Gréckou môžeme semienka Feniklu použiť na prípravu čaju. Semienka je tiež možné pridať do emulzií určených na prime masírovanie pŕs.

Pestovanie Feniklu

Dobrou správou je, že ak kraľujete vlastnej záhradke, fenikel si môžete vypestovať aj doma. Fenikel obľubuje skôr zásaditú pôdu bohatú na fosfor, veľa vlahy, tepla a slniečka. Preto sa mu bude najlepšie dariť v južných oblastiach.

Fenikel sa vysieva medzi júnom a júlom, do vopred pripravených riadkov. Radky by mali byť od seba vzdialené aspoň pol metra. Po dvoch týždňoch by už mali z podzemia vytŕčať malé rastlinky. Ak je o Fenikel vzorne postarané a zalieva sa aspoň 4x do týždňa, vyrastie z neho do septembra krásna mohutná rastlina. Po odkvitnutí sa na vetvičkách vytvoria malé semienka pripomínajúce Rascu.

Ak sa do pestovania Feniklu príliš nehrniete, nič sa nestane. Jeho semená si môžte kúpiť v každých lepších potravinách v oddelení kde predávajú koreniny.

Ďalšie rastlinky na zväčšenie poprsia

 

Hodnotenie
[Hodnotili: 10 Skóre: 3]

Pridaj komentár