Domovská stránka » Články o zväčšení poprsia » Damiana (Black Cohosh) pre väčšie prsia

Damiana

Damiana (Black Cohosh) pre väčšie prsia

1Ďalšia z radu rastlín, ktoré dokážu pozitívne ovplyvniť činnosť žliaz s vnútorným vylučovaním. Z toho dôvodu dokáťe byť Damiana významným prínosom nie len pri snahe o prirodzené zväčšenie poprsia. Prečítajte si teraz o tejto rastline niekoľko riadkov.

Damiana alebo tiež Black Cohash, latinsky Cimicifuga racemosa, je vysoká trvalka ktorá sa vyskytuje najmä vo vnútrozemských štátoch USA. Damiana bola používaná pôvodnými Američanmi, ako tradičný ľudoví liek na rôzne sexuologické choroby ale aj  ženské neduhy, ako je na príklad menštruácia, kŕče a návaly horúčavy, artritída, bolesti svalov a podobne. Zaujímavosťou je, že šťavu z tejto rastliny je možné použiť aj ako repelent proti bodavému hmyzu.

Redakčný tip: možno vás bude zaujímať, že výraznejšie zväčšenie pŕs dosiahnete s použitím tabletiek. Skúsiť môžte napríklad mimoriadne koncentrovaný produkt BreastExtra+

kvety Damiany
kvety Damiany

V súčasnej dobe sa Damiana používa hlavne ako prostriedok na zmierňovania príznakov klimaktéria. Súvisí to s prirodzenou schopnosťou tejto rastliny, ovplyvňovať hladinu určitých hormónov v krvi. Presne pre tento dôvod sa Damiana perfektne hodí aj na použitie v prípravkoch na zväčšenie poprsia.

Pestovanie Daminy

Je vynikajúce, že Damianu je možné vypestovať si aj doma v črepníku. Vhodnejšie je však Damianu nechať v interiéri iba vyklíčiť a zosilnieť a následne ju presťahovať do exteriéru. Potrebuje veľa slnka a neznesie mráz. Keďže ide o pomerne veľkú rastlinu, budete potrebovať veľký črepník.

sušené listy Damiany
sušené listy Damiany

 

Ako na to? Do zhruba desaťlitrového črepníka alebo vedra naplneného kvalitnou kyprou a dostatočne vlhkou pôdou vložíme 5-6 semienok Damiany a prikryjeme ďalšou tenučkou vrstvou pôdy (max. 5mm)

Po dvoch týždňoch by ste mali vidieť zo zeme vytŕčať malé lístočky. V tejto fáze je dôležité aby bola pôda stále dostatočne vlhká. Po ďalších šiestich až ôsmich týždňoch, keď rastlinka dostatočne zosilnie, môžeme ju presadiť do vonkajšieho prostredia. Vyberte jej pekné priestranné a slnečné stanovisko. Ak máte vlastný skleník, neváhajte a vyčleňte tam pre Damianu priestor zhruba o výmere 0,5m2

pestovanie Damiany
pestovanie Damiany

Uistite sa že má Damiana stále dostatočné množstvo vlahy. Túto rastlinku treba častejšie polievať najmä ak je zasadená v piesočnatej pôde.

Keď už vám Damiana dostatočne rozvetví, použite nožničky na odstrihnutie malého trsu jej lístkov. Tieto lístky môžete sušiť a neskôr si z nich pripraviť fantastický čaj na zväčšenie poprsia.

Hodnotenie
[Hodnotili: 5 Skóre: 3.4]

Pridaj komentár